неділя, 20 листопада 2016 р.

Оновлений підручник для 5 класу чекає своїх учнів!

Шановні колеги! Ділимось із Вами доброю новиною від Українського освітянського видавничого центру "Оріон" , яка звилась на сторінці центру у Фейсбук:
Друзі! Можна сказати — ура й нарешті! Раді повідомити, що наш підручник "Інформатика" для 5 класу за оновленою програмою нарешті побачив світ! Дякуємо нашим неймовірним авторам — Н. В. Морзе, О. В. Барні, В. П. Вембер, О. Г. Кузьмінській, редакторам — художнім і нехудожнім, але однаково висококреативним і професійним, — Ірині Медведовській та Валентині Ліченко, чарівниці осмисленої верстки — Анічці Кабиш, всім, хто чекав, сприяв і надихав... Але подивіться: він справді суперовий, добрий і веселий. І гриф міністерський у нього є, щоб ніхто не сумнівався... Нам дуже хотілося, щоб він подарував вам і вашим учням бажання вчитися легко і з задоволенням! З питань ближчого знайомства з нашим підручником звертайтеся до нашого відділу реалізації: (050) 230-48-27 Гарних усім вихідних й натхнення у буденних справах!
До повідомлення видавництво додало зображення із макету:.
Видавництво пропонує систему знижок для замовників підручників - скористайтесь ними разом із батьківськими комітетами шкіл, відділами освіти територіальних громад чи управлінням освіти своїх регіонів, щоб обрати спосіб забезпечення дітей підручниками. 


58 коментарів:

 1. Чи є книга російською мовою? Коли буде електронний варіант підручника?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Російською мовою немає - не було замовлення. Ми ведемо перемовини з видавництвом щодо електронної версії

   Видалити
 2. Доброго вечора! Скажіть,будь-ласка, скільки коштує підручник або надайте посилання де можливо його замовити? На офіційному сайті Оріону незнайшов посилань на даний підручник!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У тексті допису є контакти відділу реалізації видавництва. Я на сайті також ще не бачила повідомлення

   Видалити
 3. Чи можна ознайомитися з електронною версією підручника аби порівняти з підручником Ривкінда і визначитися????

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У блозі виставлено фрагменти кожного розділу підручника. На сайті, який пропонує підручник авторів Ривкінд Й. та інші - тільки дві сторінки першого уроку і вартість 72 грн. Поки що це все щодо того, як визначатись. Можу ще зауважити, що підручник 5 класу авторського колективу Морзе Н. та ін. пропонує до розгляду середовище Серетч останньої версії, яка може бути як онлайнова, так і офлайнова.

   Видалити
  2. Зверніть увагу на опис апаратного забезпечення (c. 25): "Процесор - МІКРОСХЕМА яка розміщується в середині системного блоку і виконує функції управління пристроями опрацювання даних". Таке означення складне для сприймання і розуміння учнями 5 класу. Тим більше, вони ще не вивчали курс радіотехніки.

   Видалити
  3. Шановний logitech! Дякуємо за увагу до матеріалу підручника! Але наведене в підручнику означення не вимагає знань курсу радіотехніки. А термін мікросхема не спонукає учнів до глибокого розуміння принципів її побудови. Якщо на Вашу думку таке пояснення складне, то можете своїм дітям запропонувати власне. Виділений текст - це пояснення, яке прийняте авторським колективом на основі сучасних підходів.

   Видалити
 4. Скажіть в підручнику є розроблені практичні роботи так, як в попередніх????

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Згідно методичних рекомендацій на кожному уроці у 6 класі має проводитись практична робота. Для цього у підручнику є вправи із розділу Діємо та Працюємо самостійно. Є тільки 10 практичних робіт, які обов'язково рекомендовані для оцінювання - вони зазначені у календарно-тематичному плануванні. Для проведення практичних робіт можна використати ці завдання, або скористатись зошитом для перевірки предметних компетентностей, у якому кожна задача присвяченв розділу, містить декілька ситуацій - підзадач, які розбиті на окремі завдання. Це ідеальний варіант проведення наскрізних практичних робіт

   Видалити
 5. Підкажіть, будь ласка, де взяти файли із завданнями до даного підручника.

  ВідповістиВидалити
 6. Яка версія текстового процесора описана в підручнику?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У підручнику розглядається текстовий процесор Microsoft Word та Libre Office

   Видалити
 7. Дякую, а який саме процесор Microsoft Word 10, 13, 16? І коли будуть файли заготовки?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Word 10. Заготовки до цього розділу будуть сьогодні

   Видалити
 8. Скажіть, будь ласка, чи буде підручник надсилатись в школи за держзамовленням? Чи батькам потрібно самим його купувати?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня! Дерзамовлення не буде - конкурс не був оголошений. Школи придбають ці підручники за спонсорські кошти, кошти громад чи кошти батьківського комітету, причому в останньому випадку залучається батьківські комітети від 3(2) по 5 клас - щоб передавати їх як підручники за держбюджетні кошти по бібліотечному фонду школи чи кабінету інформатики. Вартість тоді пропорційно зменшується. Окрім цього, видавництво надаю гнучку систему знижок

   Видалити
  2. Автор видалив цей коментар.

   Видалити
  3. Автор видалив цей коментар.

   Видалити
  4. Учителі!!! Будьте обережні!!! Згідно Чинного Законодавства (Закон від 26.01.2016 № 940-VIII), держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тобто організація придбання підручників за кошти батьківського комітету - прямий шлях до корупції.

   Видалити
  5. Шановний logitech! Авторський колектив дякує Вам за посилання до букви законів чинного законодавства України та уваги до блогу підтримки навчання інформатики. Ми, як авторський колектив та видавництво зокрема, також звертались за роз'ясненням з цього приводу. Відповідно до встановленого порядку Кабінету Міністрів підручники, на які не оголошувався конкурс і не було прийнято окремої постанови, наприклад, як про друк Хрестоматії для читання для 1-4 класів, видаватись за державний кошт не будуть. Тому одним із варіантів є залучення спонсорських коштів. Однак, якщо ви не маєте змоги це зробити, то звертайтесь до відповідних органів, щоб забезпечили такими підручниками ваших учнів. Це можна зробити і на рівні місцевого бюджету, якщо такі видатки будуть передбачені на 2017 рік.

   Видалити
  6. Яка корупція, чоловіче (чи жінко). Ви подивіться телевізор - там показують корупцію. Чи те, що держава не забезпече учнів оновленими підручниками і батькам все-таки прийдеться їх купувати - це корупція??????

   Видалити
  7. Пане Фролов М. А., уявіть ситуацію: ваша школа закупила підручники за кошти батьків. А через деякий час учні інших шкіл забезпечуються такими ж підручниками, але БЕЗКОШТОВНО (за кошти місцевого бюджету чи спонсорів). Реакція батьків? На руках вас точно носити не будуть...

   Видалити
  8. Я так і не зрозумів - де тут корупція? Уявіть собі таку ситуацію - ви конкурент даного колективу авторів і залякуєте потенційних покупців.

   Видалити
  9. Де корупція? Якщо підручники були придбані учнями за власні кошти, а держава "гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників" і "організовує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України" - то це грубе порушення законодавства. Читайте третє і четверте речення частини другої статті 35 Закону Про освіту (із змінами, внесеними згідно із Законом № 940-VIII від 26.01.2016), абзаци шостий і дев’ятий частини другої статті 37 Закону України "Про загальну середню освіту" (в редакції Закону № 940-VIII від 26.01.2016).

   Видалити
  10. Добре. Тоді скажіть мені (не знаю як до вас звертатись, бо ваш профіль пустий і не зрозуміло хто ви), коли підручники надійдуть до шкіл? Бо наскільки я знаю "гарантія" держави дійсна раз на 5 років, а підручнику 5 класу тільки 3. Як мені працювати з дітьми? Надіятись на доброго дядю який можливо через 2 роки пришле мені підручник? Якщо ви такі обізнані, то може ви оплатите мені придбання 8 підручників для 5 класу? Я буду дуже вдячний. А про корупцію - прочитайте визначення http://corruptua.org/koruptsiya/

   Видалити
  11. Немає такого ("гарантія" держави дійсна раз на 5 років) в Чинному Законодавстві. Якщо змінили програму, то школи повинні забезпечити підручниками БЕЗКОШТОВНО. Або нехай вносять відповідні поправки. Що стосується корупції, то "вимагання: примушування приватної або юридичної особи сплатити гроші або надати інші цінності в обмін на певні дії або бездіяльність" - один з її видів (взято із наданого Вами сайту).

   Видалити
  12. Шановний logitech! Я також не знаю, у якому роді до Вас звертатись, бо підтримую пана Фролова М.А. про те, що Ви не заповнили свій профіль та створили його якраз перед активним дописуванням у наш блог. Вчитайтесь самі у текст, який Ви надіслали. Ніхто із авторського колективу не примушує нікого сплачувати кошти або надавати якісь цінності на наші дії чи бездіяльність. Ми пропонуємо авторський продукт, який пройшов відповідні процедури та має гриф МОН. Ми також виступаємо усіма руками "ЗА", щоб наші діти користувались безоплатними підручниками, які будуть надані їм ВЧАСНО. Якщо чинне законодавство це не передбачило, то Ваші дописи про зміни до Законодавства не за адресою. Кабінет міністрів визначив процедуру державного замовлення: за результатами конкурсу. Такий конкурс не був оголошений. Звертайтесь у МОН чи Кабінет Міністрів. Ми зі свого боку таке звертання надсилали. Якщо Ви надалі будете надсилати коментарі, які не стосуються авторських матеріалів на допомогу вчителям інформатики, чому присвячено цей блог, то ми не будемо публікувати Ваші коментарі, розцінюючи їх як спам.

   Видалити
  13. Ольга Василівно! Вибачте, що я використовував Ваш ресурс не за призначенням. Більше з користувачем logitech я спілкуватись не буду, через марність такого спілкування. Ще раз вибачте.

   Видалити
  14. Пане Фролов М.А., Ви не маєте за що просити вибачення. Ваші запитання не порушують призначення блогу. Це Ви вибачте, що Вам доводиться шукати ресурси для забезпечення навчального процесу.

   Видалити
  15. Шановна Ольго Василівно! Оффтопити і флудити (Ви, чомусь, називаєте ЦЕ "спамом") не в моїх інтересах. Але зрозумійте мене правильно. Той факт, що "конкурс не був оголошений" - безумовно великий удар по важливому показнику, як "рівний доступ до якісної освіти", ігнорування цінностей системи освіти України. Чому пишу до Вас? Ви - Автор! Вас почують! І зроблять висновки, що в країні де перш за все "якість освіти" діти повинні вчитися за підручниками...Всього найкращого!!!

   Видалити
  16. Шановний logitech! Ваші дописи ми розцінили власне як спам - вид антиреклами на наше видання, яке мало на меті не вирішити проблему безоплатної доставки підручників до шкіл, а власне у звинуватити нас у поширенні корупційних оборуток. Читайте у першому дописі: ми звертались у МОН з цього приводу. Нас не почули - мабуть також вбачали, як і Ви, якусь особисту вигоду з боку авторів. Ми робимо усе можливе, щоб забезпечити якісну та доступну освіту для наших дітей. Зверніть увагу, на сторінках блогу є навчально-методичні матеріали, які ми пропонуємо вчителям цілком безкоштовно, на дивлячись на те, що деякі підприємливі ділки подають ці матеріали за власні та заробляють на цьому немаленькі гроші. Окрім цього ми виставляємо і фрагменти підручників та навчальних посібників навіть у більшому обсязі, який допустимий авторським договором із видавництвом.
   Тому якщо у Вас є запитання, які може вирішити авторський колектив, або конструктивні поради - ми завжди готові Вас вислухати, дослухатись чи допомогти. З надією на плідну співпрацю та конструктивний діалог Ольга Барна

   Видалити
 9. Файли-заготовки до попередніх тем будуть?

  ВідповістиВидалити
 10. На наступний рік оновлений підручник для 6 класу плануєте видавати? Якщо так, то коли?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, ми плануємо. Але слово "видавати" - це не тільки до авторів. Його макет був підписаний до друку ще на початку червня минулого року. Друк був запланований на кінець серпня, але видавництво чекало на обкладинку. Через її відсутність було прийняте рішення видати в такому форматі. Як на мене - обкладинка вийшла дуже добра. Але спільне бажання випустити якісний продукт - це дуже важливо.

   Видалити
 11. А коли хоч приблизно буде виданий оновлений підручник для 6 класу? Дякую.

  ВідповістиВидалити
 12. Президент Петро Порошенко підписав Закон № 940-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників», прийнятий Верховною Радою України 26 січня.
  Документом передбачено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
  Закон сприятиме поліпшенню організації учбового процесу, забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їх батьків та педагогічних працівників, а також створенню належних умов для здобуття якісної середньої освіти.
  http://www.president.gov.ua/news/prezident-zatverdiv-zakon-shodo-bezoplatnogo-zabezpechennya-36763

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо за юридичну консультацію щодо законодавчих актів, які підтримують українську освіту.

   Видалити
  2. Знання законів - то добре. Але підручники присилають не по закону, а по кількості учнів. Вчителя мусять купувати їх самі. От я і питаю коли буде оновлений підручник для 6 класу. Для 5 я собі купив. Дякую авторам.

   Видалити
  3. Дякую на теплім слові! Хай підручник стане вам у добрій нагоді під час підготовки до уроків! Підручник для 6 класу готуємо.

   Видалити
  4. Пане Фролов М. А., закон є закон. І його порушення несе юридичні і кримінальні наслідки.

   Видалити
 13. Мене цікавлять електронні версії підручників інформатики за новим державним стандартом (5 класу зокрема) для ознайомлення. Чи можна їх отримати? Де?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Фрагменти підручника інформатики за новим державним стандартом для 5 класу, надані видавництвом, розміщено на сторінках цього блогу. Повну версію підручника можна буде переглянути на сервісі https://e-pidruchnyky.net/catalog/

   Видалити
 14. здравствуйте, подскажите где можно купить учебник для 5 класса?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня, пані Ірино! Звертайтесь за телефоном служби реалізації видавництва (050) 230-48-27

   Видалити
 15. зміст підручника можна побачити?

  ВідповістиВидалити
 16. Відповіді
  1. Дякую, Ірино Григорівно, за високу оцінку підручника!

   Видалити
 17. Доброго дня. Підскажіть, де можна знайти електронну версію підручника для 5 класу за новою програмою? На сервісі https://e-pidruchnyky.net/catalog тільки підручник 2013 року видання. Дякую.

  ВідповістиВидалити
 18. Доброго дня. Підскажіть, де можна знайти електронну версію підручника для 5 класу за новою програмою? На сервісі https://e-pidruchnyky.net/catalog тільки підручник 2013 року видання. Дякую.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ніде не можна. Чомусь держава проігнорувала те, що сама створила (програму). Підручники можна придбати тільки за гроші. Тому електронної версії немає. Хіба хтось порушить авторське право та відсканує його.

   Видалити
 19. Добрий день Ольга Василівно. Скажіть, будь ласка, цього року знову оновлять програми, оновлений підручник 5 класу сильно буде відрізнятися від програми? Чи можна його придбати і використовувати у 2017-2018 н.р.? Те ж стосується і Ващого оновленого підручника для 6 класу. Дякую

  ВідповістиВидалити
 20. Хочу замовити підручник! Як це зробити?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня, пані Віро! Звертайтесь за телефоном служби реалізації видавництва (050) 230-48-27

   Видалити