понеділок, 10 березня 2014 р.

Мій Шевченко

              Шановні колеги! Сьогодні ми святкуємо дуже знаковий ювілей - 200-ліття з Дня народження великого генія українського народу - Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні його твори звучать по-новому, особливо пророче і до болю актуально. І кожен, хто розуміє, ким для нас є великий Кобзар, чому небеса подарували нам людину такого таланту та такої ваги так чи інакше долучається до святкувань, складає свою шану поету та Людині.
              У розмові із п'ятикласниками ми запитали у дітей, чи є в них вдома портрет Т.Г. Шевченка. Виявилось, що не у всіх. Але діти одностайно висловили думку, що портрет, виготовлений власноруч вони б обов'язково розмістили у себе в кімнаті. Це стало приводом до оголошення міні проекту "Мій Шевченко", який не передбачений навчально-методичним комплектом "Інформатика - 5". Ідея проекту - створити портрет Кобзаря для своєї родини. Для цього діти разом із батьками мають визначити у якому місці буде розміщена учнівська робота, який із із набору портретів Т.Г. Шевченка буде використано, які із запропонованого набору малюнків (символів, орнаментів, ілюстрацій) можна використати для обрамлення портрета. Домовились, що діти організують виставку робіт у школі, щоб учні інших класів могли "замовити" портрети, які їм будуть найбільше до вподоби. Виставка діятиме упродовж наступного тижня, а потім учнівські роботи розійдуться по їх домівках.
              Пропонуємо у ваших школах організувати подібну акцію. Надсилайте роботи своїх учнів - радо розмістимо для загального огляду. Хай Шевченко прийде у кожен дім! Хай його слово торкнеться серця кожної дитини! Хай його мудрість сколихне байдужих, засвітить свічку надії зневіреним та додасть сили спраглим!

Немає коментарів: